Řetězec Target zaplatí 3 mil. USD za automatickou obnovu receptů – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
PharmDr. Zdeněk Blahuta

Evropská federace lékárenských sítí

Rozhovor s výkonným ředitelem Evropské federace lékárenských sítí PharmDr. Zdeňkem Blahutou o nové organizaci sdružující provozovatele lékárenských sítí ve středoevropském regionu.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Řetězec Target zaplatí 3 mil. USD za automatickou obnovu receptů

Vloženo: 13.12.2018, 06:19 | Čteno: 13949×
FOTO: Target

Společnost Target, která do konce roku 2015 provozovala své lékárny, souhlasila, že zaplatí celkem 3 mil. USD za urovnání obvinění, že porušila federální zákon o nepravdivých nárocích a příslušný zákon státu Massachusetts tím, že předkládala žádosti o úhradu lékárenské péče ze zdravotního programu Medicaid v rozporu s pravidly, která zakazují automatickou obnovu lékařských předpisů.

Automatická obnova receptů

Program Medicaid státu Massachusetts (MassHealth) je spolufinancován federální vládou a Commonwealth of Massachusetts, aby poskytoval zdravotní péči osobám s nízkými příjmy. Stejně jako dalších nejméně 20 států také MassHealth neumožňuje lékárnám automaticky doplňovat léčivé přípravky placené z Medicaid bez výslovné žádosti příjemce o každou obnovu receptu.

Tato politika poskytuje důležitou obranu proti zbytečným nebo nadbytečným předpisům, které jsou hrazeny z finančních prostředků daňových poplatníků.

Podle obvinění uvedených v žalobě lékárny společnosti Target vědomě a rutinně zapisovaly příjemce podpory MassHealth do programu automatické obnovy receptů a fakturovaly na úhradu z programu MassHealth recepty v rozporu s nařízením státu, které zakazuje takovou praxi.

Tato praxe pokračovala, dokud společnost Target neprodala svou lékárenskou divizi společnosti CVS Health v prosinci 2015.

Neoprávněné automatické obnovování receptů může mít za následek nevhodné používání léčivých přípravků a také plýtvání finančními prostředky daňových poplatníků.

Žaloby informátorů

Obvinění urovnaná touto dohodou byla podaná v občanskoprávním soudním sporu, který původně podal informátor podle federálního zákona o nepravdivých tvrzeních a příslušného zákona státu Massachusetts. Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání.

Vláda se často spoléhá na informátory, kteří odhalují podvodná schémata, na která by se jinak nepřišlo. V této dohodě Target popřel obvinění z neoprávněného jednání a odpovědnost za nepravdivé nároky. Společnost však v této záležitosti spolupracovala s vládními vyšetřovateli.

Obvinění urovnaná touto dohodou jsou pouze tvrzení, nedošlo k určení žádné odpovědnosti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.