Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele zákona o léčivech, přípravy na online ověřování léčiv

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
EXKLUZIVNĚ

Řetězec Kronans Apotek spustil medicínské služby, včetně lékaře na telefonu

Vloženo: 25.01.2019, 06:11 | Čteno: 14018×
Foto: Kronans Apotek

Švédský lékárenský řetězec Kronans Apotek začal pilotně ve dvou svých lékárnách ve Stockholmu nabízet zájemcům zdravotní služby, jako je očkování, měření krevního tlaku, revize léčiv, testy plicních funkcí s digitální spirometrií ad. Ve spolupráci s digitální společností Doktor.se je poskytován také vzdálený kontakt se zdravotní sestrou či lékařem, s možností předepsání receptu a doporučení do nemocnice.

Pro členy klubu zdarma

Cílem je nabídnout zákazníkům rychlou a snadnou pomoc v případě banálních onemocnění a získat diagnózu lékaře, případně rovnou i předpis. Vše v soukromí a bez rezervace. Řetězec Kronans Apotek chce službu postupně rozšiřovat do více lékáren po celém Švédsku.

Všechny služby kromě očkování jsou zdarma pro členy věrnostního klubu řetězce. Pokud zájemce není členem klubu, cena se pohybuje mezi 65-350 SEK v závislosti na službě.

Lékárny nabízejí revizi léčiv, měření krevního tlaku, očkování, test funkce plic pomocí digitální spirometrie, lékařskou pomoc a konzultace s lékařem, předepsání a obnovení receptů, stejně jako pomoc při stresové zátěži. Některé služby jsou nabízeny ve spolupráci s digitální společností Doktor.se.

Během krátké doby chce řetězec nabídnout také různé testy a nabídku služeb bude průběžně rozšiřovat.

Oddělení lékařských a lékárnických služeb

Kronans Apotek je třetí největší švédský lékárenský řetězec s přibližně 18% podílem na trhu a více než 325 lékárnami v celém Švédsku. Pro zavedení služby se rozhodl mj. proto, že má ve svém věrnostním klubu už více než 2,5 milionu členů, může tak služby lépe zacílit.

Medicínské služby nabízí již několik švédských řetězců, např. i konkurenční Apotek Hjärtat, který investoval do služby Min Doktor. Lékárenský řetězec se nicméně v tomto případě stal vlastníkem zdravotnické společnosti, což kritizují lékařské asociace.

Nelíbí se jim, že služby lékařů a lékáren nejsou odděleny, protože stejný vlastník může skýtat riziko, že služba byla zřízena kvůli finančním přínosům díky propojení služeb a generováním nadbytečné preskripce.

V případě společnosti Kronans Apotek jde o spolupráci s poskytovatelem zdravotní péče, nikoli o vlastnictví.

Tuto informaci přinesl exkluzivně portál APATYKÁŘ®, jediné české zpravodajské médium orientující se bezmála 20 let čistě na oblast farmacie a lékárenství a základní zdroj informací pro práci profesionálů v oblasti farmacie.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.