Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová, MHA

Reklama na léčiva, média a lékový regulátor, vyhrazené léčivé přípravky

Třetí část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou, MHA nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Lékárník účtoval pojišťovnám násobně předražené individuálně připravované masti

Vloženo: 01.02.2019, 06:07 | Čteno: 14149×
Foto: APATYKÁŘ®

Lékárník z amerického státu Florida byl uznán federální porotou vinným za svou roli v rozsáhlém systému podvodů ve výši 100 mil. USD s individuálně připravovanými léčivými přípravky účtovanými v rámci soukromého pojištění i státních zdravotních programů Medicare a TRICARE.

Předražená IPL

Podle důkazů předložených soudu vytvořil lékárník od roku 2012 do roku 2015 a jeho spolupachatelé systém s cílem podvést soukromé pojišťovny a zdravotní programy Medicare a TRICARE účtováním falešných a podvodných nároků na připravované léčivé přípravky, především krémy na bolest a jizvy a další receptové léčivé přípravky, které nebyly z lékařského hlediska nezbytné, nikdy nebyly poskytnuty, nebo obojí.

Podle důkazů v pozici vedoucího lékárníka ve své nyní už zaniklé lékárně A to Z Pharmacy účtoval na pojišťovny několik tisíc dolarů za jednu tubu s krémem na bolest nebo jizvy.

V roce 2014, kdy pojišťovny zjistily podvody v této lékárně a ukončily s ní smlouvy, pokračoval dále jako majitel další lékárny Havana Pharmacy & Discount, kterou dále společně s komplici využíval pro pokračování v podvodech.

Lékárník z podvodů osobně získal 1,5 mil. USD, za které nakoupil luxusní vozidla, včetně Ferrari, Lamborghini, Bentley, Porsche a dva Cadillac, stejně jako dům v Land O Lakes na Floridě, z nichž mnohé už byly zabaveny vládou.

Lékárník čeká na rozhodnutí soudu, jehož jednání je naplánováno koncem března. Osm dalších obžalovaných už stanulo před soudem a byli odsouzeni na 2,5 až 15 let vězení.

HEAT

Vyšetřování probíhalo v gesci Sekce kriminálních podvodů vedené jednotkou pro potírání podvodů v Medicare.(Medicare Fraud Strike Force). Jednotka je součástí akčního týmu HEAT (Health Care Fraud Prevention & Enforcement Action Team) – společné iniciativy Ministerstva spravedlnosti a HHS – zaměřeného na předcházení a potírání podvodů a prosazování současných protikorupčních zákonů po celé zemi.

Od svého vzniku v březnu 2007 už jednotka obvinila ve 23 lokalitách téměř 4000 obžalovaných, kteří dohromady nesprávně účtovali v rámci programu Medicare více téměř 14 mld. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.