Německý farmaprůmysl očekává i přes vyšší politický tlak vyšší tržby – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele zákona o léčivech, přípravy na online ověřování léčiv

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Německý farmaprůmysl očekává i přes vyšší politický tlak vyšší tržby

Vloženo: 02.03.2019, 05:21 | Čteno: 11839×
Foto: APATYKÁŘ®

Podle pravidelné studie Pharmaausblick 2019 realizované jménem INSIGHT Health a Infothek očekávají v roce 2019 manažeři farmaceutického průmyslu zvýšený zájem politiků o farmaceutický trh, avšak jen málokteří věří v pokles tržeb.

Politický tlak, přesto vyšší prodeje

Výzkumnící zjišťovali názor farmaceutických manažerů z oblasti řízení, marketingu, výzkumu trhu, přístupu na trh a dalších oddělení.

Hlavní hráči ve farmaceutickém průmyslu nevěří v negativní vývoj farmaceutického trhu v roce 2019. 45 % manažerů dotázaných v průzkumu předpokládá, že se prodeje jejich společností zvýší.

To navzdory skutečnosti, že 61 % respondentů očekává v roce 2019 rostoucí politický tlak na farmaceutické společnosti. V předchozím roce to přitom bylo výrazně nižší procento (48 %).

Že rabatové smlouvy v roce 2019 posílí jak na trhu generických tak originálních přípravků sice věří většina respondentů, ale tento podíl je nižší než v předchozích letech.

O růstu podílu biosimilars na lékařských předpisech je přesvědčeno 80 % dotázaných. Jako hlavní hnací sílu tohoto vývoje však identifikují doporučení odborných společností a ne jako loni, rabatové smlouvy.

Vícekanálový marketing, digitální média

V zájmu posílení marketingu se společnosti stále více zaměřují na vícekanálový marketing. Dvě třetiny respondentů se domnívají, že jeho význam bude i nadále růst. Stejně tak více než polovina respondentů očekává v této oblasti investice.

Atraktivními komunikačními kanály zůstávají i nadále internet, sociální média a školení za pomoci digitálních médií. Zájem o televizní a rozhlasovou reklamu se také zvýšil. Podíl společností, u nichž přichází tento kanál v úvahu, se zvýšil o 10 %.

Naopak setrvalý zůstává trend investovat méně do tiskové reklamy a kongresů. Digitální média budou stále více doplňovat aktivity v terénu. Nadměrné výdaje v rozpočtech společností očekávají respondenti zejména v oblasti velkých dat a digitální transformace. Tento trend však je ve srovnání s předchozím rokem slabší.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.