Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Britské veřejné lékárny budou testovat cílené zdravotní intervence

Vloženo: 06.03.2019, 05:57 | Čteno: 11239×
Foto: Royal Pharmaceutical Society

Britská asociace, která zastupuje a podporuje individuální lékárníky (PDA), oznámila spuštění nového klinicky zaměřeného pilotního projektu v Dudley v létě tohoto roku.

Cíl projektu

Cílem projektu je posoudit kvalitu a bezpečnost, která by mohla být přidanou hodnotou při výdeji receptu v rámci veřejné lékárny pomocí na pacienty cílených zdravotních intervencí.

Studie prozkoumá příležitosti pro lékárníky v rámci čtyř zdravotnických programů zaměřených na běžnou populaci.

Jedná se o čtyři oblasti – (1) antimikrobiální rezistence; (2) monitorování krevního tlaku a detekce fibrilace síní; (3) astma a inhalační techniky a (4) pravidla při nemoci (kde se pacientům, kteří užívají konkrétní léčivé přípravky, doporučuje, aby je přestali užívat během nemoci, která může způsobit dehydrataci, aby se zabránilo nežádoucím vedlejším účinkům).

Osm až deset lokálních veřejných lékáren bude zapojeno do studie, v níž se předpokládá také zapojení nejméně dvou lékáren, které jsou zaměřeny na vyhodnocování polypragmazie. V rámci ní jsou zařazeny případy pacientů pro zhodnocení léčivých přípravků a případné snížení počtu předepisovaných přípravků.

V současné době probíhají poslední setkání aspolečné přípravy s místními zúčastněnými stranami, včetně místního farmaceutické komise a lokálních center NHS.

Na vyhodnocení výsledků programu bylo vyčleněno více než 100 tis. GBP, včetně měření výsledků. PDA na projektu spolupracuje s Aston University, která na post určený cíleně na tento program přijme výzkumného pracovníka. Uzávěrka přihlášek lékáren do projektu 21. březen 2019.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.