Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 1.

První část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Almirall zaplatí 6,6 mil. USD za urovnání obvinění z uplácení lékařů

Vloženo: 31.05.2019, 06:12 | Čteno: 11902×
Foto: Almirall

Farmaceutická společnost Almirall (dříve známá jako Aqua Pharmaceuticals se sídlem ve státě Pennsylvania) souhlasila, že zaplatí vládě Spojených států 3,5 mil. USD za urovnání obvinění, že uplácela lékaře, aby je přiměla k nákupu svých dermatologických produktů. V samostatném urovnání se státem California pak zaplatí dalších 3,1 mil. USD.

Korupce lékařů

Podle žaloby Aqua/Almirall způsobila, že k úhradě ze zdravotního programu Medicare byly poskytovateli předloženy neoprávněné nároky, protože byly založeny na úplatcích.

Společnost měla v letech 2012-2017 vědomě zaplatit úplatky dermatologům, aby je přiměla k nákupu dermatologických přípravků, včetně Monodox, Cordran a Acticlate.

Společnost měla poskytnout prostřednictvím svých obchodních zástupců a dalších zaměstnanců lékařům neoprávněné opulentní obědy a večeře přímo v ordinacích i luxusních podnicích, zábavu, výlety, dárkové poukazy a dary.

Úplatky se realizovaly rovněž prostřednictvím nadměrných plateb za fiktivní přednášky a poradenství. Podle žaloby byly tyto platby porušením protikorupčního zákona.

Žaloby informátorů

Žaloba byla původně podána podle ustanovení qui tam zákona o neoprávněných nárocích, které umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání. Zákon dovoluje vládě Spojených států intervenovat a převzít odpovědnost za soudní spory v těchto případech.

Informátor, kterým byl v této žalobě bývalý obchodní zástupce společnosti, získá v rámci urovnání odměnu 1,7 mil. USD.

Podobný nárok, ale v samostatném řízení, urovnalo také Ministerstvo pojištění amerického státu California. Společnost zaplatí v tomto samostatném urovnání 3,1 mil. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.