Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD.: Nechceme chápat internet jako konkurenční nástroj printovému médiu

První část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Iniciativa pro inovativní léčiva zvýší zapojení pacientů do svých činností

Vloženo: 03.06.2019, 05:56 | Čteno: 12836×
Foto: APATYKÁŘ®

Iniciativa pro inovativní léčiva (IMI) vytváří skupinu pacienstkých odborníků s cílem posílit úlohu a hlas pacientů v činnostech IMI na strategické i provozní úrovni. Iniciativa do své práce vždy zapojovala pacienty, nyní je však chce zapojit do další úrovně.

Větší zapojení pacientů

Iniciativa zapojila pacienty do svých projektů a činností od samého počátku – jako partnery projektu, jako členy vědeckého výboru IMI i jako řečníky na svých akcích.

Nyní chce ale zvýšit zapojení pacientů do všech činností, například tím, že budou poskytovat informace o vědeckých strategiích; přezkoumávat návrhy projektů; a vyhodnocovat výsledky probíhajících a uzavřených projektů.

Pro usnadnění této činnosti zřizuje skupinu pacientských odborníků, která je otevřena pro širokou škálu pacientů (a rodinných příslušníků a pečovatelů) s chronickým onemocněním nebo onemocněním, které je spojeno se strategickým výzkumným programem IMI.

Podmínky pro účast ve skupině jsou jednoduché a lidé, kteří mají zájem se zapojit, se mohou přihlásit prostřednictvím internetových stránek IMI.

Při registraci budou pacienti mj. dotázáni na jejich znalosti a zkušenosti z lékařského výzkumu a vývoje léčiv. Kdykoli bude mít IMI zaměření nebo aktivity, pro něž by byl přínosem vklad pacientů, obrátí se programová kancelář IMI na pracovní skupinu a vyhledá pacienta (pacienty) s nejdůležitějšími znalostmi a zkušenostmi.

Pacienti, kteří se zapojí do této nové iniciativy, budou mít možnost ovlivnit činnosti IMI na strategické i operativní úrovni; spolupracovat s odborníky z jiných odvětví (akademické, průmyslové, regulační atd.); zvýšit profil pacientů jako rovnocenných partnerů ve výzkumu v rámci IMI i mimo ni; a dozvědět se o nejnovějším vývoji výzkumu v oblasti své nemoci.

O IMI

Iniciativa pro inovativní léčiva (IMI) usiluje o zlepšení zdraví urychlením vývoje další generace léčivých přípravků a přístupu pacientů k nim, zejména v oblastech, kde existuje neuspokojená lékařská nebo sociální potřeba.

Usnadňuje spolupráci mezi klíčovými aktéry, kteří se podílejí na výzkumu v oblasti zdravotní péče, včetně univerzit, farmaceutických společností, dalších společností činných ve zdravotnickém výzkumu, malých a středních podniků, organizací pacientů a lékových regulátorů.

Tento přístup se ukázal jako velmi úspěšný a projekty IMI přinášejí výsledky, které pomáhají urychlit vývoj naléhavě potřebné nové léčby v různých oblastech.

IMI je partnerství mezi Evropskou unií a evropským farmaceutickým průmyslem, zastoupeným Evropskou federací farmaceutického průmyslu a asociací (EFPIA). Prostřednictvím programu IMI2 má IMI na období 2014–2020 rozpočet ve výši 3,3 mld. EUR.

Polovina pochází z programu EU pro výzkum a inovace Horizont 2020. Druhá polovina pak od velkých společností, převážně z farmaceutického sektoru. Ty nedostávají žádné finanční prostředky EU, ale přispívají k projektům jiným způsobem, například poskytováním času výzkumných pracovníků nebo přístupu k výzkumným zařízením nebo zdrojům.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.