Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 1.

První část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

CDC poskytla nové financování na zastavení předávkování léčivy

Vloženo: 07.09.2019, 06:09 | Čteno: 5935×
Foto: CDC

Jak se krize předávkování receptovými léčivy vyvíjí a stává složitější, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) poskytují státům a jurisdikcím nové prostředky ve výši 301 mil. USD na zjišťování nových dat o předávkování.

Finance na lepší pochopení

Financované programy poskytnou informace důležité pro lepší pochopení toho, proč a mezi kým dochází k předávkování a úmrtí. CDC a Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb tyto informace rychle využijí k posílení úsilí v oblasti prevence a reakci v celé zemi.

Podle ministra zdravotnictví Alexe Azara zažívají Spojené státy první pokles úmrtí na předávkování za více než dvě desetiletí. To však zdaleka neznamená vítězství nad krizí a administrativa se dále soustředí na plnění pětibodové strategie ministerstva pro boj proti opioidní krizi.

Strategie boje proti předávkování opioidy

Fondy, které budou podporovat práci 47 států, Washington DC, dvou teritorií a 16 krajů a měst, jsou součástí pětibodové ministerské strategie, která pomáhá bojovat proti epidemii předávkování opioidy.

Během tří let budou příjemci shromažďovat a rychle vykazovat údaje, které zahrnují konkrétní látky, okolnosti a místa vedoucí k předávkování a úmrtí, jakož i demografické údaje, jako je věk, rasa a pohlaví.

Kromě toho budou příjemci těchto nových financí usilovat o posílení programů sledování receptových léčiv, zlepšení integrace mezi státem a jednotlivými lokalitami, navázání vazeb na péči a lepší podporu poskytovatelů zdravotní péče a zdravotnických systémů.

Podpora prevence

CDC podporuje prevenci předávkování specificky způsobenou léčivy a opioidy tím, že využívá údaje ke sledování nových trendů a přímých preventivních aktivit a posiluje státní a místní schopnosti reagovat na epidemii.

Snaží se také působit na poskytovatele, zdravotní systémy a plátce na snížení nebezpečné expozice opioidům a léčbě závislosti.

Koordinací s veřejnými partnery zaměřenými na bezpečnost se snaží rychle identifikovat hrozby předávkování, zvrátit předávkování, spojit lidi s účinnou léčbou a omezit škody spojené s nezákonnými opioidy.

V neposlední řadě se snaží zvyšovat povědomí veřejnosti o rizicích opioidů.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.