Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Purdue Pharma zaplatí za opioidní krizi 10 mld. USD a projde řízeným bankrotem

Vloženo: 17.09.2019, 05:51 | Čteno: 14811×
Foto: Purdue Pharma

Společnost Purdue Pharma oznámila dohodu o urovnání amerického sporu ohledně opioidní krize, v němž čelí žalobě 24 státních zástupců, obdobných úředníků 5 amerických území a výkonného výboru žalobců v rámci vícestranného soudního sporu. Současně projde reorganizací v rámcí insolvenčního řízení.

Struktura urovnání

Struktura urovnání poskytne podle odhadu více než 10 mld. USD k řešení opioidní krize. Strany se dohodly na klíčových prvcích urovnání, které nyní podléhají schválení soudem.

Majitelé Purdue Pharma přispějí veškerým jejím majetkem do svěřeneckého fondu nebo jiné entity zřízené ve prospěch žalobců a amerického národa.

Nová společnost bude řízena novou radou vybranou žalobci a schválená konkurzním soudem a potenciálně přispěje desítkami milionů dávek léčiva na zvrácení předávkování opioidy (naloxon) a na léčbu závislostí (nalmefen) zcela zdarma nebo za nízkou cenu.

Společnost bude trvale vázána soudním zákazem, včetně marketingových omezení prodeje a propagace opioidů a kromě 100% hodnoty Purdue přispějí rodiny Sacklerů minimálně 3 mld. USD a potenciálně další větší finanční částkou z prodeje svých bývalých amerických farmaceutických podniků.

Purdue Pharma obdržela od FDA status zrychlené postupu pro nalmefen, antidotum při předávkování silnými syntetickými opioidy, jako je fentanyl.

Nová společnost by také mohla nadále podporovat vývoj OTC nazálního naloxonu a poskytovat veřejnosti v celé zemi miliony balení tohoto léčiva zcela zdarma nebo za minimální náklady.

Pro dokončení dohody o urovnání požádala Purdue Pharma o reorganizaci podle amerického konkurzního zákona. Účelem tohoto soudního řízení je mimo jiné usnadnit řádné a spravedlivé řešení všech nároků vůči společnosti a zároveň zachovat její hodnotu ve prospěch postižených.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.