Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

PharmDr. Ondrej Sukeľ: Udělali jsme hluboký audit činností komory a to, co dříve šlo do neefektivních lidí a prostor vracíme členům

Druhá část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Švédský řetězec nabízí novou službu – hodnocení biomarkerů

Vloženo: 01.10.2019, 05:56 | Čteno: 15346×
FOTO: APATYKÁŘ®

Stále více lidí chce mít možnost sledovat své zdraví. Švédský lékárenský řetězec Apoteket jim proto vychází vstříc a začíná prodávat speciální zdravotní prohlídku od společnosti Werlabs, aby zákazníkům usnadnil monitorovat a porozumět zdravotním hodnotám a zlepšit tak jejich zdravotní stav.

Spolupráce s certifikovanou službou

Podle řetězce se zvyšuje počet Švédů, kteří pravidelně chodí na preventivní zdravotní prohlídky. Na podzim roku 2017 to uvedlo 31 %, letos se toto číslo zvýšilo na 38 %.

Stále více lidí chce sledovat svůj zdravotní stav a řetězec jim v tom chce pomoci a usnadnit jim to. Proto nabízí další zdravotní službu – zdravotní kontrola pomocí krevních testů Werlab.

Služba bude zpočátku k dispozici ve 100 největších lékárnách řetězce v celé zemi a prostřednictvím webovských stránek.

Lze ji zakoupit samostatně nebo jako dárkový poukaz a služba se následně aktivuje online pomocí zvláštního kódu. Poté je možné provést kontrolu zdravotního stavu v síti Werlab na jednom z více než 140 odběrových míst ve Švédsku.

33 biomarkerů

Zdravotní testy jsou původně nabízeny Werlab Health Check XL. Poskytují komplexní analýzu 33 zdravotnických markerů v osmi hlavních oblastech – kardiovaskulární onemocnění, diabetes, vyšetření krve, štítná žláza, vitamíny a minerály, játra a ledviny a záněty.

Werlabs je registrovaným poskytovatelem péče švédskou Inspekcí pro zdraví a péči (IVO) a spolupracuje s akreditovanými laboratořemi, jako jsou Laboratoře Univerzity Karolinska, Unilabs a Aleris. Lidé, kteří službu využijí, mohou tyto testy využít regulérně i v další komunikaci se svým ošetřujícím lékařem.

Kontakt s lékařem

Výsledky jsou uvedeny v online výpisu Werlab spolu s písemným lékařským komentářem, který vše srozumitelně a edukativně shrnuje. V případě nějakých akutních odchylek od normálních hodnot lékaři automaticky telefonicky kontaktují příslušného zákazníka.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.