Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zdeněk Blahuta, MHA

Evropská federace lékárenských sítí

Rozhovor s výkonným ředitelem Evropské federace lékárenských sítí PharmDr. Zdeňkem Blahutou, MHA o nové organizaci sdružující provozovatele lékárenských sítí ve středoevropském regionu.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Fagron Holding zaplatí 22,05 mil. USD za machinace s cenami při individuální přípravě

Vloženo: 14.11.2019, 05:53 | Čteno: 15489×
FOTO: APATYKÁŘ®

Společnost Fagron Holding USA zaplatí 22,05 mil. USD za urovnání obvinění týkajících se stanovení falešných a nadhodnocených průměrných velkoobchodních cen její plně vlastněnou dceřinou společností Freedom Pharmaceuticals za účinné látky používané v individuálně připravovaných léčivých přípravcích.

Nadsazené ceny

Cenový systém Freedom způsobil, že lékárny, které zakoupily tyto účinné látky pro individuální přípravu, účtovaly nepravdivé nároky za lékařské předpisy u agentury, která spravuje program TRICARE pro Ministerstvo obrany a Pojistné programy pracovníků Úřadu práce (federální programy zdravotní péče).

Lékárny specializované na IPL nakupují účinné látky nebo suroviny od dodavatelů, jako je například Freedom k přípravě magistraliter přípravků pro pacienty, kteří vyžadují individuálně připravený léčivý přípravek, který není na trhu obecně k dispozici.

Společnost věděla, že úhrada takového předpisu je v rámci těchto federálních programů zdravotní péče částečně založena na průměrné velkoobchodní ceně za suroviny, kterou nahlásila příslušným agenturám.

Vědomě nadsadila tyto ceny, aby zvýšila úhradu, kterou její zákazníci z řad lékáren obdrželi z federálních programů zdravotní péče za použití jejích surovin. Například stanovila cenu za flutikason propionát na 3500 USD/gram, i když obvykle prodávala tuto surovinu za přibližně 160 USD/gram.

Společnost Freedom propagovala své vysoké ceny a výsledný zisk z úhrady IPL receptů jako motivaci lékáren k nákupu svých surovin. Podvodný cenový program společnosti Freedom umožňující zákazníkům lékárny účtovat federálním programům zdravotní péče tisíce dolarů za předpis za některé magistraliter přípravky.

Tato dohoda také řeší obvinění, že dceřiná společnost, která je zcela vlastněna lékárnou Fagron, Pharmacy Services a její lékárenské pobočky, předložily federálním zdravotnickým programům podvodné nároky na IPL recepty, použily klamavé pojistné programy k manipulaci s cenami, vyplácely provize lékařům za falešné konzultační dohody a nezákonně odpouštěly spoluúčast.

Rovněž řeší obvinění proti jiné dceřiné společnosti Fagron, B&B Pharmaceuticals, za stanovení nadhodnocené průměrné velkoobchodní ceny za gabapentin.

Žaloby informátorů

Toto urovnání řeší obvinění obsažená ve dvou samostatných žalobách podaných proti společnostem Freedom, Pharmacy Services a B&B na základě ustanovení qui tam zákona o neoprávněných nárocích, které umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání.

Zákon dovoluje vládě Spojených států intervenovat a převzít odpovědnost za soudní spory v těchto případech. Informátoři obdrží celkem 3,749 mil. USD plus naběhlý úrok z výnosu z vypořádání.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.