Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Za většinou výpadků v dnešní době vidím výrobní či logistické problémy

Třetí část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

MiMedx zaplatí 1,5 mil. USD za urovnání podvodu na investorech

Vloženo: 28.11.2019, 05:35 | Čteno: 9138×
FOTO: APATYKÁŘ®

Americká Komise pro cenné papíry obvinila americkou biotechnologickou společnost MiMedx Group a tři bývalé vrcholové manažery z podvodu investorech. Podle žaloby zkreslili příjmy společnosti a pokusili se zakrýt své pochybení. MiMedx se dohodl na urovnání sporu a zaplatí 1,5 mil. USD.

Fantomové prodeje

Komise tvrdí, že od roku 2013 do roku 2017 MiMedx předčasně uznala příjmy z prodeje distributorům a zveličila tak růst svých příjmů. Podle žaloby MiMedx neoprávněně uznala příjmy, protože její bývalý generální ředitel a bývalý provozní ředitel uzavřeli tajné vedlejší dohody s pěti distributory.

MiMedx Group měla trvale nadhodnocovat své příjmy s využitím podvodné praktiky známé jako channel stuffing a tím poškozovat akcionáře. Tato nezákonná a klamavá praktika se velmi často používá pro nadhodnocení ceny akcií.

Její podstatou jsou fantomové prodeje, kdy vedle oficiálních existuje ještě neoficiální distribuční kanál. V rámci něj se odběratelům dodává zjevně více zboží, než jsou schopni prodat.

To následně dodavatel většinou raději vrací dodavateli místo vyplacení hotovosti zpět, což v konečném důsledku nafoukne finanční hodnotu prodejů dané firmy.

Lhali všem

Generální ředitel, provozní ředitel a bývalý finanční ředitel údajně skrývali svůj systém řadu let, dokonce i poté, co bývalý kontrolor MiMedx vznesl obavy ohledně účtování konkrétních distribučních transakcích.

Komise také tvrdí, že všichni uvedli v omyl externí auditory MiMedx, členy výboru pro audit a externí právníky, kteří se dotazovali na tyto transakce.

Žaloba Komise viní všechny obžalované z porušování předpisů týkajících se boje proti podvodům, reportingu, účetnictví a vnitřní kontroly federálních zákonů o cenných papírech. Komise také všechny tři obvinila z klamání externích auditorů.

Společnost MiMedx souhlasila s urovnáním žaloby a zaplatí pokutu ve výši 1,5 mil. USD, aniž by připustila nebo odmítla vznesená obvinění. Dohoda o urovnání podléhá soudnímu schválení.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.