Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Rising Pharmaceuticals zaplatí více než 3 mil. USD za nepovolené dohody o cenách

Vloženo: 05.12.2019, 05:49 | Čteno: 15969×
FOTO: Rising Pharmaceuticals

Generická farmaceutická společnost Rising Pharmaceuticals zaplatí 3 mil. USD za porušení zákona o falešných pohlededávkách nepovoleným stanovením cen a zajištění pacientů pro svůj generický léčivý přípravek na léčbu hypertenze.

Čtvrtá v pořadí

Podle obvinění se společnost přibližně od dubna 2014 do nejméně září 2015 účastnila nelegálního spiknutí s konkurenčním výrobcem generických léčiv a jeho vedoucími pracovníky v rozporu s právem hospodářské soutěže s cílem stanovit ceny a zajistit si tak pacienty na léčivý přípravek Benazepril HCTZ.

Toto obvinění je čtvrtým v probíhajícím trestním řízení antimonopolní divize Ministerstva spravedlnosti v odvětví generického farmaprůmyslu. Dříve byli obviněni a uznáni vinnými dva vedoucí pracovníci z porušování antimonopolních předpisů a rovněž společnost Heritage Pharmaceuticals byla obviněna a následně uzavřela dohodu o odloženém stíhání s touto divizí.

Odklad stíhání

Ministerstvo oznámila také dohodu o odloženém stíhání se společností Rising Pharmaceuticals, která řeší obvinění, podle kterého společnost připustila nezákonnou dohodu na stanovení cen s cílem zajisti si zákazníky na přípravek Benazepril HCTZ.

Na základě dohody společnost souhlasí s tím, že obětem nelegálního jednání připadne částka 1,5 mil. USD. Aby byla zohledněna separátní dohoda společnosti s divizí ministerstva vyžadující zaplacení přibližně 1,1 mil. USD jako náhrady občanskoprávních škod za porušení zákona o falešných pohledávkách vyplývajících z protisoutěžního jednání, požaduje odložená dohoda o stíhání odškodnění 438066 USD.

Dohoda konečně vyžaduje, aby společnost Rising zaplatila pokutu ve výši 1,5 mil. USD, sníženou z původní výše přibližně 3,6 mil. USD z důvodu finanční situace a likvidace společnosti.

Obě dohody podléhají schválení konkursním soudem.

Kromě toho se společnost v rámci odložené dohody o trestním stíhání zavázala, že bude plně spolupracovat s probíhajícím trestním vyšetřováním antimonopolní divize.

Aby společnost splnila podmínky dohody, odloží Spojené státy její stíhání o tři roky nebo do doby, než bude dokončeno její probíhající konkurzní řízení, podle toho, co nastane dříve. Dohoda nebude konečná, dokud ji soud nepřijme.

Nezákonné dohody

Jak už bylo uvedeno, v samostatném občanském usnesení společnost souhlasila se zaplacením 1,1 mil. USD za urovnání obvinění podle zákona o falešných pohledávkách týkajícího se nelegálních dohod o stanovení ceny.

Podle vládní žaloby v letech 2013-2016 Rising platila a obdržela odměnu prostřednictvím ujednání o ceně, dodávkách a zajištění zákazníků s farmaceutickým výrobcem ohledně určitých generických léčivých přípravků v rozporu se zákonem o boji proti korupci a že jeho prodej těchto přípravků vyústil předložením nároků vůči zdravotním programům Medicare a Medicaid.

S výjimkou skutečností připuštěných v odloženém stíhání jsou obvinění řešená urovnáním pouze tvrzení a nebyla určena žádná odpovědnost.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.