Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Mundipharma zaplatila za klamavou reklamu na Targin více než 300 tis. AUD

Vloženo: 23.12.2019, 07:05 | Čteno: 15020×
Foto: Mundipharma

Společnost Mundipharma zaplatila pokuty v celkové výši 302400 AUD v reakci na 24 oznámení o porušení předpisů vydaných australskou Therapeutic Goods Administration (TGA). Oznámení o porušení se týkají tvrzení použitého při komunikaci se zdravotnickými pracovníky ohledně devíti opioidních léčivých přípravků prodávaných pod brandem Targin.

Zavádějící marketing

TGA vydala oznámení, protože podle ní Mundipharma porušila podmínky registrace devíti léčivých přípravků Targin.

Regulátor tvrdí, že její reklama směřovaná na zdravotníky byla zavádějící, nevyvážená a jinak nepřesná, čímž porušila požadavky Etického kodexu Australské asociace inovativního farmaprůmyslu Medicines Australia týkající se propagačních materiálů zaměřených na zdravotnické pracovníky.

Podmínkou registrace od TGA je, že všichni držitelé rozhodnutí o registraci receptových léčiv souhlasí s tím, že budou dodržovat tento kodex týkající se propagace směrem k zdravotnickým pracovníkům a dalších záležitostí, bez ohledu na jejich členství v této asociaci.

TGA se obávala, že celkový účinek následujícího prohlášení v propagačním materiálu Mundipharma neodráží přesně odkazované pokyny Fakulty léčby bolesti, a působí tak, že pozitivně podporuje předepisování přípravků Targin pro chronickou bolest nesouvisející s rakovinou:

Opioidy by měly být, podle tohoto doporučení, používány jako součást plánu léčby multimodální bolesti a v probíhajícím léčebném pokusu, protože jsou spojeny s potenciálními újmami, včetně neomezeného užívání, závislosti a předávkování.

TGA se domnívá, že opioidy by neměly být zastoupeny jako hlavní součást multimodální léčby chronické bolesti nesouvisející s rakovinou a rozhodnutí o jejich předepsání by mělo být přijato se zvýšenou opatrností.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.