Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Lékárníci jsou profesionálové a nejdou do něčeho, co jde proti jejich přesvědčení

Druhá část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Britský regulátor trvá na protisoutěžních dohodách farmafirem na hydrokortisonu

Vloženo: 14.02.2020, 06:12 | Čteno: 10697×
Foto: CMA

Britský Úřad pro ochranu konkurence a trhu (CMA) vyšetřuje údajné nepřiměřené a nespravedlivé ceny, protisoutěžní dohody a zneužívající chování na trhu v souvislosti s tabletami hydrokortisonu podle britského zákona na ochranu hospodářské soutěže a článků 101 a 102 SFEU.

Doplňující oznámení o námitkách

Úřad aktuálně vydal dodatečné oznámení námitek v souvislosti s vyšetřováním hydrokortisonu.

CMA provádí tři samostatná šetření údajného nadměrného a falešného stanovování cen, protisoutěžních dohod a zneužívajícího chování v souvislosti s dodávkou hydrokortisonových tablet ve Spojeném království. Nyní vydal prohlášení o námitkách v souvislosti se třemi případy.

V důsledku vzájemné souvislosti důkazů a tvrzení při třech šetřeních v případě tablet hydrokortisonu je úřad spojil a revidoval některé aspekty svých prozatímních zjištění v příslušných oznámeních o námitkách, včetně zohlednění dalších důkazů, které byly získány od doby, kdy byla vydána původní prohlášení o námitkách prostřednictvím této doplňkové aktualizace.

Na základě šetření úřad i nadále zastává názor, že společnost Auden Mckenzie a její nástupce Accord-UK (dříve známý jako Actavis UK) účtovala od října 2008 do července 2018 nadhodnocené a neférové ceny za 10 mg a 20 mg tablety hydrokortisonu.

Auden Mckenzie uzavřela se společností Waymade protisoutěžní dohodu na 20mg tablety hydrokortisonu, které zajišťovaly společnosti Auden Mckenzie dominanci na trhu a schopnost účtovat vysoké ceny.

Auden Mckenzie uzavřela s Waymade a později Advanz Pharma (dříve známou jako Concordia a dříve AMCo) protisoutěžní dohodu, pokud jde o 10mg tablety hydrokortisonu.

Dohoda pokračovala mezi společností Actavis UK a Advanz Pharma poté, co společnost Actavis UK převzala dodávku 10mg hydrokortisonových tablet od společnosti Auden Mckenzie. Tato dohoda zachovala společnosti Auden Mckenzie a později Actavis UK dominanci a schopnost účtovat vysoké ceny.

Tyto protisoutěžní dohody rovněž představují zneužití dominantního postavení společnostmi Auden Mckenzie a Actavis UK.

CMA nadále zastává prozatímní názor, že odpovědnost za údajná protiprávní jednání společnosti Auden Mckenzie lze přičíst jejímu ekonomickému nástupci Accord-UK (dříve známý jako Actavis UK) a tuto odpovědnost lze přičíst Allergan jako bývalé mateřské společnosti Auden Mckenzie a Actavis UK, společnosti Cinven jako bývalé mateřské společnosti Advanz Pharma a společnosti Accord Pharmaceuticals a Intas jako současné mateřské společnosti Accord-UK.

Všechny byly odpovědné pouze za příslušná období vlastnictví.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.