Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Vrcholový manažer Taro Pharmaceuticals obžalován z nelegálních dohod o cenách

Vloženo: 15.02.2020, 07:09 | Čteno: 16344×
Foto: CPSUK

Federální velká porota Okresního soudu ve státě Pennsylvania obžalovala bývalého vedoucího manažera farmaceutické společnosti Taro Pharmaceuticals za jeho roli v nelegální dohodě s cílem určovat ceny, uplácet a převést zákazníky na generické léčivé přípravky a za falešné výpovědi federálním agentům při vyšetřování.

Původní spor

Tříbodová žaloba viní bývalého vrcholového manažera generické farmaceutické společnosti z účasti na dvou dohodách o stanovení ceny, uplácení a převedení pacientů na generické léčivé přípravky. Manažer byl viceprezidentem pro marketing a poté viceprezidentem pro prodej a marketing.

V prvním a druhém případě žaloba uvádí, že se ze své pozice v generické společnosti, nejméně od března 2013 do června 2015, dohodl s dalšími osobami na zvýšení cen a převedení pacientů na řadu léčivých přípravků společnosti, včetně přípravků pro léčbu artritidy, epileptických záchvatů, bolesti, různých onemocnění kůže a krevních sraženin.

Ve třetím případě je žaloba viní z nepravdivých prohlášení agentům FBI, když v září 2016 provedli domovní prohlídku v sídle firmy. Podle obvinění manažer nepravdivě uvedl, že nikdy nemluvil s konkurencí o stanovení ceny přípravků před jejich uvedením na trh.

Tento marketingový ředitel je třetím vysoce postaveným manažerem, který je obviněn za svou účast na spiknutí za účelem stanovení cen, uplácení a převedení pacientů na generické léčivé přípravky.

Předchozí dvě osoby přiznaly vinu už v lednu 2017 a obě obvinění byla vyřešena odloženou smlouvou o trestním stíhání.

Při prokázání trestných činů hrozí manažerovi maximální trest 10 let vězení a pokuta 1 mil. USD za každý čin v prvních dvou případech, resp. 5 let vězení a pokuta 250 tis. USD ve třetím případě.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.