Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud by se v Polsku třetina lékáren zavřela, nic by se nestalo, reforma měla přijít před deseti lety

První část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
LÉKÁRNÍCI V PRVNÍ LINII

Švédská koronavirová inovace – zazvoňte a my vyjdeme ven!

Vloženo: 12.05.2020, 06:05 | Čteno: 18574×
Foto: Kronans Apotek

Švédský řetězec Kronans Apotek spustil novou službu výdeje mimo lékárnu. Pokud si pacient nepřeje vstupovat do lékárny, zazvoní a zaměstnanec mu po předchozí domluvě léčivé přípravky vydá před lékárnou.

Už 140 lékáren

Řetězec spustil ve 140 svých lékárnách po celém Švédsku novou službu, kterou vychází vstříct některým pacientům, kteří nechtějí vstupovat do lékárny z důvodu obav před nakažením koronavirem.

Nová služba byla spuštěna koncem minulého týdne a předtím se testoval zájem na třech lékárnách ve městěch Växjö, Kalmar och Stockholm.

Jak to funguje

Funguje tak, že pacient si předem zavolá do lékárny, zašle svůj e-recept a domluví se na vyzvednutí. V domluvenou hodinu přijde před lékárnu, zazvoní na zvonek a pracovník lékárny mu venku předá balíček s jeho léčivými přípravky. Platba probíhá výhradně bezhotovostně.

Nová služba vznikla na základě podnětu od zaměstnance lékárny, který poukázal na vzrůstající obavy zákazníků z nakažení.

Ačkoli řetězec ujišťuje, že díky sanitačním přestávkám, instalovaným plexisklům, dodržování rozestupů ad. je riziko minimalizováno, rozhodl se i touto formou vyjít vstříct těm, kteří mají obavy kvůli jiným pacientům.

Maximálně bezpečně nebo online

Podle informací řetězce zatím není o službu zásadní zájem a dá se tak pokrýt vlastními zaměstnanci lékárny v běžnou pracovní dobu bez přílišné zátěže.

Každopádně řetězec tak chce demonstrovat, že pro zdraví svých pacientů a zákazníků dělá maximum a lidé se nemusejí do lékáren bát chodit.

I přes zavedená opatření, která výdej receptů prodlužují, fungují lékárny bez problémů a zajišťují maximální bezpečnost. Řetězec se tak obává, aby lidé zbytečně nezůstávali doma a své léčivé přípravky si nevyzvedli, nebo jejich vyzvednutí odkládali a tím narušili svou léčbu.

I proto inzeruje také možnost využití své online lékárny s doručením domů. Obecně využití online lékáren v souvislosti s pandemií COVID-19 ve Švédsku významně vzrostlo, což dokládají i náborové kampaně všech hlavních hráčů.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.