Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Neobvyklé účetní postupy stály firmu přes 21 mil. USD

Vloženo: 04.07.2020, 07:12 | Čteno: 18617×
Foto: Alexion

Americká Komise pro cenné papíry a burzu oznámila, že farmaceutická společnost Alexion Pharmaceuticals zaplatí více než 21 mil. USD za urovnání obvinění, že porušila ustanovení o účetních záznamech a kontrole interního účetnictví podle zákona o zahraničních korupčních praktikách.

Uplácení v Turecku

Podle žaloby Komise provedly dvě dceřiné společnosti Alexion platby vládním úředníkům v zahraničí, aby zajistily „příznivé zacházení“ s primárním léčivým přípravkem společnosti Soliris.

Komise viní společnost z toho, že od roku 2010 do roku 2015 turecká divize Alexion platila tureckým vládním úředníkům, aby schvalovali recepty pacientů na tento přípravek a poskytli „příznivý“ regulatorní postup pro Soliris.

Uplácení v Rusku

Obdobně se zjistilo, že v letech 2011-2015 provedl a ruská divize Alexion nepatřičné platby ruským vládním zdravotním úředníkům, aby příznivě ovlivnili regulační postup a rozpočet přidělený na přípravek Soliris a tím se zvýšil počet schválených předpisů na Soliris.

Alexion Rusko a Alexion Turecko vedly falešné účetní záznamy o těchto nepatřičných platbách, přičemž vnitřní účetní kontroly společností nebyly dostatečné k jejich odhalení nebo prevenci.

Uplácení v Brazílii a Turecku

Konečně, podle žaloby dceřiné společnosti Alexion v Brazílii a Kolumbii nevedly přesné účetní záznamy a vytvářely tlak na třetí strany, aby vytvářely nepřesné finanční záznamy týkající se plateb organizacím obhajující zájmy pacientů.

Aniž by připustila nebo odmítla zjištění Komise, souhlasila společnost Alexion s tím, že přestane porušovat ustanovení o účetních záznamech a interních účetních kontrolách podle zákona o zahraničních korupčních praktikách.

Současně zaplatí více než 14,2 mil. USD, plus 3,8 mil. USD jako úroky z prodlení a pokutu ve výši 3,5 mil. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.