Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Ondrej Sukeľ a Mgr. Peter Krajčovič, PhD.

Mgr. Peter Krajčovič, PhD.: Nechceme chápat internet jako konkurenční nástroj printovému médiu

První část speciálního podcastu nahrávaného živě v Bratislavě u příležitosti oslav 20. výročí stavovského časopisu Lekárnické listy. Hosté: PharmDr. Ondrej Sukeľ (president Slovenské lekárnické komory) a Mgr. Peter Krajčovič, PhD. (šéfredaktor časopisu Slovenský lekárnik).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Indie chce posílit domácí výrobu účinných látek a zbavit se závislosti na dovozu z Číny

Vloženo: 31.07.2020, 06:04 | Čteno: 10470×
Foto: PharmDr. Martin Dočkal

Indická vláda vydala pokyny pro posílení domácí výroby surových léčiv (ne finálních léčivých přípravků) a zdravotnických prostředků v rámci své snahy o snížení závislosti na dovozu těchto kritických produktů.

Motivace pro výrobu

Jde o krok v souladu se strategií Indie stát se plně soběstačnou v oblasti farmace.

Motivační programy – související s výrobou a podporující průmyslové parky, každý pro základní léčiva a zdravotnické prostředky – usilují o to, aby se Indie stala nezávislou na farmaceutických surovinách, jako jsou meziprodukty léčiv, účinné látky (API) a klíčové výchozí produkty a zdravotnické prostředky.

V současné době je země téměř zcela závislá na dovozu, většinou z Číny, pro výrobu/dodávku 53 kritických léčiv, v případě zdravotnických prostředků se dováží 86 %.

Průmyslové parky pro výrobu surových léčiv (hotový produkt bez finální adjustáže) budou založeny na modelu plug and play s předchozím regulačním schválením, nejmodernější infrastrukturou, vynikající konektivitou, dostupným pozemkem, konkurenčními poplatky za služby a silným ekosystémem výzkumu a vývoje.

Tím se výrazně zkrátí čas a investiční náklady na zřízení nových výrobních jednotek. Kromě toho budou nové jednotky způsobilé pro vládní systém podpor souvisejících s výrobou.

Způsobilí výrobci budou pro systém podpor vybráni na základě známek získaných v hodnotících kritériích podle pokynů.

Je to vůbec poprvé, kdy vláda na rozšíření produkce API v zemi udělí pobídku 1 bil. INR.

Omezením obsahu importu pro výrobu uvedených 41 API a klíčových výchozích komponent až na 30 % je povzbuzením místní výroby s přidanou hodnotou podpůrných programů pro výrobu.

Soběstačnost do 10 let

Seznam 41 produktů umožní domácí výrobu 53 klíčových hromadných léčiv. Pokud dokáže Indie tyto pobídky správně zavést do praxe, může, podle odborníků, usilovat o samostatnost při výrobě API a klíčových výchozích komponent do 8-10 let.

Průmysl by chtěl, aby vláda podporovala využití dosud nevyužitých středních kapacit výroby API s plošným schválením za předpokladu, že splňují celkové zatížení znečištění prostředí.

To je jeden z dalších hlavních problémů, se kterým se zdejší průmysl potýká.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®

Chytří hledají tam, kde hledají všichni. A co Vy?

LÉKÁRNICKÁ INZERCE

Práci v lékárně hledáme přes LÉKÁRNICKOU INZERCI, protože ji chceme najít!

  • Je největší a chodí tam nejvíc lidí
  • Zaměstnavatelé si nás najdou sami
  • Je pro zaměstnance zdarma
  • Funguje rychle a spolehlivě

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.