Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

dm-drogerie chce sbírat recepty v celém Německu

Vloženo: 21.09.2007, 07:50 | Čteno: 5481×
Drogistický řetězec dm-drogerie markt chce silněji vstoupit na trh s léčivy.

Sběr receptů již naplno

Do konce září hodlá provozovatel z německého Karlsruhe shromažďovat recepty ve svých 80 filiálkách spolkové země Nordrhein-Westfalen pro zásilkovou lékárnu Europa-Apotheek z nizozemského Venlo. Mimoto by si mohli zákazníci objednat léčiva prodávaná pouze v lékárně na terminálu "Pharma Punkt". Europa-Apotheek doručí léčiva do dm pobočky, kde si je zákazník může do tří dnů vyzvednout.
Test s osmi dm pobočkami v Düsseldorfu a okolí byl, podle sdělení řetězce, úspěšný. Nyní se má nabídka rozšířit po celém Německu.

Právní válka u konce

Objednávkový servis není od silně diskutovaného rozsudku Vyššího správního soudu v Münsteru v rozporu se zákonem. V listopadu 2006 rozhodl soud, že se v tomto případě jedná o legální variantu zásilkového obchodu s léčivy. Rozhodnutí však ještě není pravomocné, protože město Düsseldorf podalo u Spolkového správního soudu stížnost. Dovolání soud v Münsteru nepovolil.

Rozhodnutí soudu vyděsilo nejen lékárníky, ale i politiky

První spolupráce mezi drogistickým řetězcem Europa-Apotheek byla odstartována už v roce 2004. Ta byla dočasným soudním příkazem zastavena a mohla být znovu obnovena teprve po rozhodnutí Vyššího správního soudu.
Rozhodnutí z Münsteru způsobila u lékárníků hrůzu. Lékárnické komory a svazy viděly bezpečnost léčiv ohroženu.
Také v politice převážily kritické hlasy. Mnozí zemští ministři zdravotnictví přemýšlejí, do jaké míry může být změnami zákonů učiněna distribuce léčiv opět bezpečnější.

Zdroje informací:
WAZ

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.