Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Dovolání v případu „dm-drogerie“ je povoleno

Vloženo: 24.10.2007, 12:53 | Čteno: 5101×
Výdej léčiv v obchodech drogistického řetězce dm-drogerie je možná přece jen nepřípustné. Bude o tom nyní rozhodovat Spolkový správní soud v Lipsku.

V poločase 1:1

Schválením dovolání zrušil tento soud rozsudek Nejvyššího správního soudu v Münsteru. Ten prohlásil v listopadu 2006 objednávací a výdejní službu nizozemské zásilkové lékárny Europa Apotheek Venlo jako přípustnou a dovolání proti tomuto rozsudku nepovolil. Proti tomu podalo ale město Düsseldorf nesouhlasnou stížnost. S úspěchem, neboť od 18.9.2007 je dovolací žaloba u Spolkového správního soud projednávána. Kdy může být očekáváno rozhodnutí však mluvčí soudu nesdělila.

Nejasný zákon

Lékárnický svaz Westfalen-Lippe ocenil rozhodnutí lipského soudu jako důležitý částečný úspěch pro lékárny vedené jednotlivými majiteli. Předseda svazu dr. Horst-Lothar Müller vyzval politiky k jednoznačnému zákazu zásilkového obchodu pro všechna receptově vázaná léčiva. Oznámená iniciativa spolkové rady vlády spolkové země Nordrhein-Westfalen vztahující se k tomuto tématu se zdá být opožděná, řekl Müller.
Svaz dále sdělil, že spolkový správní soud připustil dovolání, protože ani termín zásilkový obchod v zákoně o léčivech ani místa na sběr receptů v lékárnickém provozním řádu nejsou dostatečně jasně stanoveny.

Zdroje informací:
AVWL

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.