Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

dm-drogerie chce v Maďarsku prodávat OTC

Vloženo: 30.10.2007, 18:01 | Čteno: 4855×
Německý drogistický řetězec dm-drogerie chce v Maďarsku v budoucnu prodávat OTC léčiva. Sdělil to maďarský deník Népszabadság. Dosud mohla nabízet léčiva pouze jedna provozovna dm v Budapešti. Do konce roku chce řetězec OTC léčiva nabízet ve všech 203 maďarských provozovnách. To je záměrem vedení dm v Maďarsku.

Firmy se do prodejů OTC nehrnou

Teprve minulý rok vypustila maďarská vláda určitý výběr 400 běžných OTC léčiv z povinnosti výdeje pouze na recept. Obchod se rozvíjel zatím opatrně. Hlavní podíl samoléčby se zřejmě bude uskutečňovat jako dosud v lékárně.

Zájem mají jen velcí

Podle informací kompetentních dozorčích úřadů bylo dosud vydáno jen 204 příslušných povolení pro prodejní místa OTC, z toho 44 resp. 38 pro čerpací stanice Shell a MOL, jakož i aktuálně dobrý tucet pro supermarkety Coop a Tesco. Podle listu mají výdejní místa dosud jen 1 - 2% podíl na tvrdém OTC trhu o objemu 240 mil. EUR.

Zdroje informací:
Népszabadság

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.