Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Američané přebírají zásilkovou lékárnu Europa Apotheek

Vloženo: 29.04.2008, 19:48 | Čteno: 5796×
Americký koncern Medco je nový většinový akcionář Europa Apotheek Venlo.

Američané sázejí na budoucí vývoj

Jak firma sdělila, přebírá největší světový zásilkový prodejce většinový podíl na nizozemském podniku. Možná mohl přesvědčit americké investory rozsudek Spolkového správního soudu v případu dm-drogerie před několika týdny. O dalších detailech není nic známo; současný management Europa Apotheek a oba šéfové Klaus Gritschneder i Michael Köhler povedou podnik i v budoucnu.

Spolupráce s drogerií bude posílena

Podle Gritschnedera se obchodní model Europa Apotheek nebude pod novým hlavním akcionářem měnit: jak se plánuje, má být spolupráce s drogistickým řetězcem dm-drogerie dále rozšířena po celé zemi. Oba partneři by chtěli téma rychle začít řešit, nechtěli ale zatím dát žádné bližší informace. Rozsudkem vidí obchodní model a rozdělení úloh jako potvrzené.
Zatím provozuje Europa Apotheek ve zhruba 90 dm filiálkách ve spolkové zemi Nordrhein-Westfalen tzv. Pharma Punkte.

Medco hledá i jinde v Evropě

Již delší dobu se poohlíží Medco po možnostech vstupu do zahraničí; teprve před několika málo dny proklamoval koncern spolupráci se švédským lékárenským podnikem Apoteket AB: společně budou oba provozovatelé rozvíjet elektronický varovný systém pro expedici léčiv. Státem vlastněný Apoteket má však být v následujících letech prodán.

O společnostech

S celkovým obratem 44 mld. USD stejně jako s více než 20000 zaměstnanci patří Medco k vedoucím společnostem podnikajících v USA ve zdravotnictví. Jako tzv. Pharmacy Benefit Manager dojednává Medco pro pojišťovny vlastněné podnikem smlouvy s farmaceutickými výrobci a 60000 lékárnami. Více než 17,5 mld. USD vydělal Medco v minulém roce zásilkovým obchodem s léčivy; podle informací podniku bylo realizováno cca 95 mil. receptů.
Europa Apotheek Venlo byla založena v roce 2001 a zaměstnává podle vlastních informací 150 zaměstnanců. Dosud drželo podíly v podniku asi 30 privátních akcionářů.

Zdroje informací:
Medco

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.