Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

dm-drogerie relativizuje plány na expanzi

Vloženo: 06.05.2008, 20:21 | Čteno: 5516×
Celoplošné rozšíření objednacího a výdejního servisu léčiv drogistickým řetězcem dm-drogerie nejde zřejmě tak rychle, jak se dříve uvádělo.

Nejprve jednotný růst

V létě mají být první léčivé přípravky v provozovnách i mimo zemi Nordrhein-Westfalen. Uvádí to pro deník Die Welt mluvčí podniku. Celoplošně rozšířená nabídka však ještě nebude v blízké budoucnosti. Nejprve má podnik v úmyslu pokusit se jednotně expandovat.

Nejdříve na jih

Expanze se koncentruje v následujících měsících na oblast jižního Německa. Před další expanzí by dm chtěla nejdříve zjistit akceptaci zákazníky. Také by musely být respektovány logistické kapacity kooperačního partnera zásilkové lékárny Europa Apotheek Venlo. Dosud nabízí objednací a výdejní servis léčiv dm v 88 filiálkách v zemi Nordrhein-Westfalen.

Akvizice šéfy dm uklidnila

Po oznámené akvizici Europa Apotheek americkým koncernem Medco nevidí už mluvčí podniku žádné nebezpečí, které by mohlo ohrozit spolupráci s dm. Řetězec spolupráci přivítal, nabízí prý nový potenciál také pro jeho další expanzi.

Soud povolil výdej v drogerii

Spolkový správní soud v Lipsku v polovině března rozhodl, že druhý největší provozovatel drogerií v Německu se sídlem v Karlsruhe smí ve svých filiálkách vydávat léčiva nizozemské zásilkové lékárny Europa Apotheek Venlo. Na základě toho partneři oznámili, že tento systém budou dále celoplošně rozvíjet rychle.

Zdroje informací:
Welt Online

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.