Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí

11.11.2018

Komentář PharmDr. Ivany Lánové (Lékárny Benu) a Mgr. Lenky Peterkové (Lékárny Dr.Max) k posuzování kvality práce lékáren ze strany SÚKL.

Možnosti k regulaci exportů léčiv jsou dostatečné

04.11.2018

Komentář PharmDr. MUDr. Jana Šimona, statutárního zástupce Asociace evropských distributorů léčiv (AEDL), k současným možnostem regulace paralelního obchodu.

Dopis ministra zdravotnictví členům představenstva ČLnK před XXVIII. Sjezdem delegátů

01.11.2018

Dopis ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA členům představenstva profesní organizace před XXVIII. Sjezdem delegátů České lékárnické komory.

12. říjen – Den amerických lékárnic

12.10.2018 | APATYKÁŘ PODPORUJE

Ve Spojených státech dnes probíhá vůbec první Den amerických lékárnic, cílený svátek oslavující ženy farmaceutky. Chce zviditelnit každodenní poskytování kvalitní lékárenské péče a významné úspěchy, jichž dosáhly ženy při výkonu kariéry v lékárnách.

Polští lékárníci slaví svůj svátek, součástí je i konference V4 PharmFORUM

27.09.2018

Ve varšavském Divadle Palladium dnes proběhne 14. Národní den polských lékárníků, nad kterým převzal záštitu ministr zdravotnictví. Součástí lékárnického svátku bude i rotující setkání zástupců profesních komor Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.

Švýcarská pošta vydala k výročí založení Švýcarského svazu lékárníků lékárnickou známku

19.05.2018

První známka a Švýcarský svaz lékárníků (pharmaSuisse) letos slaví 175. výročí svého vzniku. Švýcarská pošta proto věnuje tomuto nejstaršímu oborovému sdružení ve Švýcarsku speciální známku.

Světový den zdraví – WHO slaví 70 let

07.04.2018 | 70 LET WHO

Dnes si Světová zdravotnická organizace připomíná své 70. výročí. Během posledních sedmi desetiletí zaměřila Světová zdravotnická organizace (WHO) své úsilí na vymýcení smrtelných chorob po celém světě a boj proti smrtelným návykům.

Inteligentní lékové formy slaví 80 let

31.03.2018

Před 80 lety vyvinul Israel Lipowski potahovanou tabletu, která umožnila uvolňování léčiva po delší dobu. Obalil pelety, což vedlo k rozvoji obalovaní částic. Byl tak průkopníkem vývoje, který se výrazněji prosadil o 15 let později.

10. Evropský antibiotický den ve znamení boje proti rezistenci

18.11.2017 | EVROPSKÝ DEN SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ ANTIBIOTIK

Dne 18. listopadu 2017 probíhá jubilejní Evropský antibiotický den. Cílem této aktivity je poskytnout podporu pro národní kampaně zaměřené na uvážlivé používání antibiotik a upozornit na rizika spojená s jejich nevhodným užíváním.

Ve Spojených státech začíná Měsíc lékárníků

01.10.2017 | APATYKÁŘ® PODPORUJE

Ve Spojených státech začíná tradiční akce Americké lékárnické komory „Měsíc amerických lékárníků“. Celý říjen je věnován oslavě této profese, zviditelňování role lékárníka v americkém zdravotním systému, jeho edukačním aktivitám a pomoci pacientům.

WHO vyzvala k vymýcení hepatitidy

29.07.2017

Nové údaje Světové zdravotnické organizace z 28 zemí, které představují přibližně 70 % celosvětové zátěže hepatitidy, naznačují, že úsilí o vymýcení hepatitidy posiluje. Více než polovina zemí již vyčlenila zvláštní prostředky v reakci na hepatitidu.

G20 vyzvala k posílení globální zdravotní spolupráce a boji proti antimikrobiální rezistenci

09.07.2017

Skupina států G20 se na svém summitu 7.-8. července 2017 v Hamburku shodla na společném postupu v oblasti zdraví. Hlavními tématy jsou ochrana před zdravotními krizemi a posílení zdravotnických systémů a boj proti antimikrobiální rezistenci.

Lékárníci v noci ovládli Kuks a předvedli Ars Pharmaceutica, zájem byl mimořádný!

27.05.2017 | APATYKÁŘ PODPORUJE

V pátek 26. května 2017 proběhl v prostorách Českého farmaceutického muzea v Kuksu jubilejní desátý ročník Noci muzeí. Kromě rozšířených komentovaných prohlídek na návštěvníky čekaly rovněž ukázky lékárenského umění, tj. přípravy léčiv.

WHO: Více než 1,2 mil. mladých lidí umírá každý rok zbytečně

21.05.2017

Více než 3 tis. dospívajících umírá každý den, což představuje celkově 1,2 mil. úmrtí za rok, z příčin, kterým lze z velké části předcházet. Nejčastější příčinou úmrtí jsou zranění v silničním provozu, infekce dolních cest dýchacích a sebevraždy.

Rakouští lékárníci vedou děti na školách k zodpovědnému užívání léčiv

07.05.2017

Rakouská lékárnická komora chce vlastní školní iniciativou zvýšit zdravotní znalosti dětí a mladeže. Lékárníci vytvářejí velmi praktickou výuku přímo na školách, vysvětlují zdravotní problematiku a poskytují základní znalosti o léčivech.

apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.