Lékárenství a lékárenská péče all-in-one – informace z ČR i ze světa – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

APAvision 1 – Brexit a jeho dopad na dostupnost léčiv

25.04.2019 | APAVISION

První setkání v rámci odborné platformy APAvision na téma Brexit a jeho dopady na dostupnost léčiv. Hosté: Mgr. Irena Storová, MHA (SÚKL), Mgr. Jakub Dvořáček, MHA (AIFP) a PharmDr. Renata Semeráková (vedoucí lékárny Nemocnice Na Homolce).

Konference Trendy v evropském lékárenství očima účastníka

06.04.2019

Komentář kolegy lékárníka Mgr. Lukáše Höchtbergera (Magistra lékárna U polikliniky) k nedávno proběhlé odborné konferenci Ministerstva zdravotnictví ČR Trendy v evropském lékárenství.

MZ po letech zorganizovalo odbornou konferenci o lékárenství s mezinárodní účastí

19.03.2019 | AKTUALIZOVÁNO 20.03.2019 | FOTOGALERIE

Po bezmála dvaceti letech uspořádalo Ministerstvo zdravotnictví odbornou konferenci s mezinárodním přesahem o trendech v evropském lékárenství. Hlavními tématy byla dostupnost léčiv, odměňování lékáren a zásilkový výdej receptových léčiv.

Jak u nás probíhaly volby – zprávy z brněnské fronty, aneb Dycky Brno!

17.03.2019

Komentář kolegů lékárníků PharmDr. Radky Pliskové, MBA, PharmDr. Niny Švédové a PharmDr. Miroslava Košky (Lékárny Dr.Max) k právě proběhlým volbám a znovuobnovení Okresního sdružení lékárníků Brno.

Má dať – Dal

02.02.2019

Nekrolog presidenta Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondreje Sukeľa k úmrtí PharmDr. Jána Valjana (*2. 12. 1952 – ✝5. 1. 2019), lékárníka a někdejšího presidenta této stavovské organizace.

Otevřený dopis PharmDr. Zdeňka Blahuty presidentovi ČLnK

22.01.2019

Otevřený dopis výkonného ředitele Evropské federace lékárenských sítí PharmDr. Zdeňka Blahuty presidentovi České lékárnické komory (ČLnK).

11. Evropský antibiotický den – společně proti zbytečnému používání antibiotik

18.11.2018 | EVROPSKÝ DEN SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ ANTIBIOTIK

Dne 18. listopadu 2018 probíhá 11. Evropský antibiotický den. Cílem této aktivity je poskytnout podporu pro národní kampaně zaměřené na uvážlivé používání antibiotik a upozornit na rizika spojená s jejich nevhodným užíváním.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí

11.11.2018

Komentář PharmDr. Ivany Lánové (Lékárny Benu) a Mgr. Lenky Peterkové (Lékárny Dr.Max) k posuzování kvality práce lékáren ze strany SÚKL.

Možnosti k regulaci exportů léčiv jsou dostatečné

04.11.2018

Komentář PharmDr. MUDr. Jana Šimona, statutárního zástupce Asociace evropských distributorů léčiv (AEDL), k současným možnostem regulace paralelního obchodu.

Dopis ministra zdravotnictví členům představenstva ČLnK před XXVIII. Sjezdem delegátů

01.11.2018

Dopis ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA členům představenstva profesní organizace před XXVIII. Sjezdem delegátů České lékárnické komory.

12. říjen – Den amerických lékárnic

12.10.2018 | APATYKÁŘ PODPORUJE

Ve Spojených státech dnes probíhá vůbec první Den amerických lékárnic, cílený svátek oslavující ženy farmaceutky. Chce zviditelnit každodenní poskytování kvalitní lékárenské péče a významné úspěchy, jichž dosáhly ženy při výkonu kariéry v lékárnách.

Polští lékárníci slaví svůj svátek, součástí je i konference V4 PharmFORUM

27.09.2018

Ve varšavském Divadle Palladium dnes proběhne 14. Národní den polských lékárníků, nad kterým převzal záštitu ministr zdravotnictví. Součástí lékárnického svátku bude i rotující setkání zástupců profesních komor Česka, Maďarska, Polska a Slovenska.

Švýcarská pošta vydala k výročí založení Švýcarského svazu lékárníků lékárnickou známku

19.05.2018

První známka a Švýcarský svaz lékárníků (pharmaSuisse) letos slaví 175. výročí svého vzniku. Švýcarská pošta proto věnuje tomuto nejstaršímu oborovému sdružení ve Švýcarsku speciální známku.

Světový den zdraví – WHO slaví 70 let

07.04.2018 | 70 LET WHO

Dnes si Světová zdravotnická organizace připomíná své 70. výročí. Během posledních sedmi desetiletí zaměřila Světová zdravotnická organizace (WHO) své úsilí na vymýcení smrtelných chorob po celém světě a boj proti smrtelným návykům.

Inteligentní lékové formy slaví 80 let

31.03.2018

Před 80 lety vyvinul Israel Lipowski potahovanou tabletu, která umožnila uvolňování léčiva po delší dobu. Obalil pelety, což vedlo k rozvoji obalovaní částic. Byl tak průkopníkem vývoje, který se výrazněji prosadil o 15 let později.

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.