Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
25. LET SLOVENSKÉ LÉKÁRNICKÉ KOMORY

Slovenská lékárnická komora ocení lékárníky za společenský přínos

Vloženo: 26.09.2015, 08:17 | Čteno: 8133×
FOTO: SLeK

U příležitosti Světového dne lékárníků spustila Slovenská lékárnická komora (SLeK) řadu odborných a společenských aktivit, kterými chce s blížícím se 25. výročím konání jejího ustavujícího sněmu poukázat na poskytovatele lékárenské péče coby pomáhající profesi. Na sněmu udělí farmaceutům ocenění Artemide Zattiho za šíření dobrého jména lékárnického stavu.

Lékárník – váš partner ve zdraví

Lékárníci na celém světě včera oslavili svůj svátek Světový den lékárníků. Jeho motto Lékárník – váš partner ve zdraví zdůrazňuje význam profese v primární péči a lékárníka, jako většinou prvního zdravotnického odborníka, na kterého se lidé při svých zdravotních problémech obracejí.

Stejně jako kolegové ze všech středoevropských zemí až na výjimky si také SLeK připomněla tento lékárnický svátek. Je totiž první v řadě akcí, kterými chce u příležitosti blížícího se 25. výročí konání jejího ustavujícího sněmu poukázat na poskytovatele lékárenské péče nejen jako zdravotnickou profesi, ale i pomáhající profesi.

Rok farmaceuta jako pomáhající profese

Toto významné výročí si SLeK připomene organizací odborných a společenských akcí a vyhlášením Roku farmaceuta jako pomáhající profese. Při této příležitosti současně udělí ocenění pro farmaceuty, kteří v prostředí, kde vykonávají své povolání, představují výrazné osobnosti a dělají dobré jméno lékárnickému stavu.

Letošní Světový den lékárníků mj. zdůraznil význam budování důvěry a úzké spolupráce mezi poskytovateli lékárenské péče a pacienty, ale i ostatními zdravotnickými pracovníky ve snaze zajistit nejlepší možnou kvalitu zdravotní péče.

SLeK si proto tento den a blížící se významné výročí připomene organizací odborných a společenských akcí. Jejich součástí budou osvětové a informační kampaně zaměřené na správnou farmakoterapii a přístup k léčbě kojících žen, malých dětí a na správné zacházení s léčivými přípravky v domácnostech.

Ocenění Artemide Zattiho

V den výročí ustavujícího sněmu pak SLeK udělí farmaceutům na základě nominací veřejnosti ocenění Artemide Zattiho, lékárníka známého vytrvalým a nezištným postojem v pomoci chudým pacientům. Tímto způsobem jim chce poděkovat za šíření dobrého jména lékárnického stavu.

Tento den připadne na 13. listopad 2015 a deset lékárníků získá ocenění Artemide – uznání SLeK za společenský přínos lékárníka. Nominace lze už nyní posílat prostřednictvím hlasovacího formuláře na webu SLeK nebo poštou.

Jako exkluzivního mediálního partnera si Slovenská lékárnická komora pro tuto prestižní akci vybrala český farmaportál APATYKÁŘ®, který se i na Slovensku těší velmi vysoké návštěvnosti.

Zdroje informací:
APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.