České farmaceutické muzeum otevřelo Sál Václava Ruska – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.
APATYKÁŘ® DOPORUČUJE

České farmaceutické muzeum otevřelo Sál Václava Ruska

Vloženo: 28.01.2017, 13:47 | Čteno: 15252×
Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.
FOTO: APATYKÁŘ®

České farmaceutické muzeum dosáhlo koncem roku 2016 dalšího významného bodu ve svém rozvoji. Otevřelo Sál Václava Ruska, jako poctu svému zakladateli a neúnavému budovateli největší evropské farmaceutické expozice v Kuksu docentu RNDr. PhMr. Václavu Ruskovi, CSc. (*25. února 1928 – ✝30. ledna 2016). I díky ní se podařilo zvýšit historické povědomí o farmaceutické profesi, nejen ze strany odborné veřejnosti, ale především laické.

Sál Václava Ruska, připomínající svým názvem zakladatele Českého farmaceutického muzea, kombinuje na ploše cca 200 m2 výstavní sál a zasedací místnost. Lze si zde prohlédnout několik souborů lékárenského nábytku z 19. až 20. století. Nejmladší vystavený mobiliář pak reprezentuje unikátní lékárnu ze 70. let 20. století.

V členěné místnosti je prostor pro konání vzdělávacích akcí až pro 40 účastníků v několika variantách uspořádání (viz fotogalerie). Pro komfortní průběh akcí je k dispozici kuchyňský kout s nejnutnějším vybavením. Sál Václava Ruska se nachází v nejvyšším patře hospitalu, z něhož je zajímavý výhled na areál bývalých kukských lázní.

I přesto, že sál byl definitivně dokončen teprve nedávno, proběhly zde již dvě významné akce. V říjnu 2016 se tu konalo zasedání vědecké rady Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy a zasedání výboru České farmaceutické společnosti ČLS JEP.

Věříme, že se Sál Václava Ruska stane dějištěm nejrůznějších setkání nejen odborné farmaceutické veřejnosti a zároveň místem, kde si budeme připomínat osobnost docenta Václava Ruska, od jehož úmrtí uplyne 30. ledna rok.

Návštěva Českého farmaceutického muzea v Kuksu je vždy mimořádným kulturně-odborným zážitkem. Jeho pracovníci se proto společně s portálem APATYKÁŘ®, který je tradičním a dlouholetým partnerem muzea, těší na letošní muzejní sezónu, která přinese nejen tradiční Noc muzeí a Vánoční trhy, ale již zanedlouho také teprve před dvěma lety založené Zahradnické trhy.

Autor:
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.
PharmDr. Martin Dočkal
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
» OBRÁZKY K PŘÍSPĚVKU
Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.