Evropský průmysl vyzval Evropskou komisi k ambiciózní průmyslové strategii – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

V síti Dr.Max má odborné vzdělávání tak velké zastání, že nemusíme být závislí na sponzorech

Druhá část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o systému vzdělávání a Akademii Dr.Max. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), MUDr. Gabriel Pallay, CSc. (manažer odborného vzdělávání).

…o lékárenství víme vše!®

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Evropský průmysl vyzval Evropskou komisi k ambiciózní průmyslové strategii

Vloženo: 26.02.2017, 09:00 | Čteno: 15060×
FOTO: EFPIA

92 evropských asociací výrobců z různých oblastí průmyslu podepsalo společnou deklaraci ambiciózní průmyslové strategie. Vyzývají evropské instituce, aby přispěly k navrácení evropského průmyslu na vedoucí pozici ve světě, zvýšení pracovních míst v tomto odvětví a zvýšení podílu průmyslu na evropském HDP na 20 % do roku 2020.

Evropa zaostává

Podle signatářů je Evropa kolébkou výrobního průmyslu a dlouhou dobu byla na čele průmyslových revolucí a technologických inovací. Výrobní odvětví přímo zaměstnává více než 34 mil. lidí napříč všemi členskými státy v dodavatelských řetězcích, které zahrnují stovky tisíc malých a středních podniků a větších dodavatelů. Nepřímo se pak podílí na miliónech dalších pracovních míst v souvisejících odvětvích.

Evropský výrobní průmysl má obrovskou kapacitu pro výzkum a inovace, kvalifikovanou pracovní sílu a získal celosvětovou pověst pro svou kvalitu a udržitelnost. V současnosti však nejvíce potřebu je rychlou a jasnou podporu ze strany evropských institucí a členských států k vytváření více pracovních míst a růstu v Evropě.

Podle asociací však evropský průmysl čelí zásadním výzvám. V letech 2000-2014 se podíl výrobního průmyslu na celkové produkci EU snížil z 18,8 % na 15,3 %, přičemž v letech 2008-2014 došlo ve výrobě ke ztrátě 3,5 mil. pracovních míst.

Asociace připomínají, že země po celém světě v mezidobí kladou průmysl na samotný vrchol svých politických agend. Ať již jde o strategii Make in India, jejímž cílem je zajistit, aby byla Indie příští výrobní destinací, nebo Made in China 2025, která chce Čínu opět proměnit ve vedoucí výrobní sílu.

Stejně tak i aktuální politika nového amerického presidenta Donalda J. Trumpa America First bude mít nevyhnutelně výrazný dopad na americký průmysl.

Výzva k EK

Na začátku svého mandátu identifikoval předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker reindustrializaci Evropy jako jednu ze svých hlavních priorit a potvrdil cíl zvýšit do roku 2020 podíl průmyslu na evropském HDP na 20 %.

V souvislosti s přípravou příštího víceletého finančního rámce je proto nezbytné, aby Evropská komise jednala a pomohla EU zůstat konkurenceschopnou globální průmyslovou mocností na spravedlivějším světovém trhu.

Evropský výrobní průmysl představující pestrou škálu průmyslových oborů vyzval Evropskou komisi, aby znovu potvrdila svůj závazek k dosažení cíle zvýšit podíl průmyslu na evropském HDP na 20 % ambiciózním a realistickým harmonogramem.

Komise má rovněž přijmout akční plán pro řešení problémů, kterým čelí průmyslová odvětví, v rámci zprávy, která bude zahrnovat konkrétní kroky a milníky a zaváže se k včasné realizaci tohoto akčního plánu a pravidelnému informování o dosaženém pokroku.

Členské státy a Evropský parlament jasně vyjádřily svou plnou podporu pro vytvoření silné evropské průmyslové strategie prostřednictvím závěrů Evropské rady z 15. prosince 2016 vyzývající k posílení a modernizaci průmyslové základny EU a usnesením Evropského parlamentu o potřebě evropské reindustrializační politiky z 5. října 2016.

Signatáři společného prohlášení jsou připraveni zintenzivnit spolupráci s Evropskou komisí, Evropským parlamentem a Radou pro konkurenceschopnost k vymezení a realizaci této ambiciózní a koordinované evropské průmyslové strategie, která pomůže zajistit světové vedoucí postavení evropských výrobců a pracovní místa v Evropě.

Mezi signatáři jsou mj. i Evropská federace farmaceutického průmyslu a asociací (EFPIA) či Evropská asociace pro bioprůmysl (EuropaBio).

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.