Švýcarská pošta vydala k výročí založení Švýcarského svazu lékárníků lékárnickou známku – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regulaci maďarských lékáren

Exkluzivní rozhovor s předsedkyní maďarské Asociace síťových lékáren Karolinou Korodi o dopadech zpětné regulace maďarských lékáren na provoz lékáren, dostupnost lékárenské péče i personální situaci na trhu práce.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Švýcarská pošta vydala k výročí založení Švýcarského svazu lékárníků lékárnickou známku

Vloženo: 19.05.2018, 05:55 | Čteno: 11501×
FOTO: postshop.ch

První známka a Švýcarský svaz lékárníků (pharmaSuisse) letos slaví 175. výročí vzniku. Švýcarská pošta proto věnuje tomuto nejstaršímu oborovému sdružení ve Švýcarsku speciální známku.

Nejstarší oborové sdružení

Jak zjistil portál APATYKÁŘ®, 1. března 1843 se Švýcarsko stalo druhou zemí (po Velké Británii), která zavedla poštovní známku jako předplatné poštovního poplatku. Ve stejném roce, 18. října 1843, byl založen vůbec první oborový svaz ve Švýcarsku, svaz lékárníků.

Tento svaz, dnes s oficiálním názvem pharmaSuisse, zastupuje své členy již 175 let – celkem 6300 lékárníků a 1500 lékáren.

Lékárny jsou oblíbeným a hlavním pilířem primární zdravotní péče ve Švýcarsku, který se stále více zaměřuje na nové druhy služeb pro své pacienty a zákazníky, bez ohledu na to, zda jsou mladí nebo staří.

Lékárna je jednoduše prvním kontaktním bodem pro otázky týkající se zdraví a to chtěla v rámci své aktuální akce ocenit i švýcarská pošta.

Návrh speciální známky

Od 17. května 2018 je k dispozici na pobočkách švýcarské pošty a online poštovní známka v hodnotě 1 CHF až do vyprodání zásob (arch s 20 známkami).

Zvláštní poštovní známka zobrazuje lékárníka v přímém kontaktu se zákazníkem/pacientem. Tento motiv zvítězil mezi řadou dalších v letošní soutěži vyhlášené u této příležitosti a jeho autorem jsou dva designéři Julia Reichle und Maria Pelosi z Lucerna.

Jubilejní rok

V jubilejním roce 2018 se Švýcarský svaz lékárníků pharmaSuisse věnuje nejen své minulosti, ale zvýrazňuje rovněž turbulentní přítomnost a povzbuzuje diskuzi o budoucích výzvách a nových možnostech v lékárenské péči.

To vše formou mnoha aktivit pro zájemce – dětskou knížkou a souborem experimentů – designovou soutěží „Lékárna budoucnosti“, novou zastřešující kampaní a mnoha dalšími aktivitami.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.