Polští lékárníci slaví svůj svátek, součástí je i konference V4 PharmFORUM – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regulaci maďarských lékáren

Exkluzivní rozhovor s předsedkyní maďarské Asociace síťových lékáren Karolinou Korodi o dopadech zpětné regulace maďarských lékáren na provoz lékáren, dostupnost lékárenské péče i personální situaci na trhu práce.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Polští lékárníci slaví svůj svátek, součástí je i konference V4 PharmFORUM

Vloženo: 27.09.2018, 06:18 | Čteno: 11378×
FOTO: APATYKÁŘ®

Ve varšavském Divadle Palladium dnes proběhne 14. Národní den polských lékárníků. Akci pořádá tradičně Polská lékárnická komora a je oslavou práce lékárníků. Záštitu nad ní převzal ministr zdravotnictví prof. Łukasz Szumowski, účast přislíbili zástupci Ministerstva zdravotnictví a řada osobností z akademické a odborné obce, zástupci zdravotních institucí či politiků.

Prestižní hosté

Hlavní část oslav zahájí v divadle presidentka Polské lékárnické komory Mgr. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Na slavnostní odborné konferenci vystoupí jako hlavní host Mgr. Oksana Pyzik, členka britské Královské farmaceutické společnosti a odborný asistent na UCL School of Pharmacy (jedna z nejlépe hodnocených škol vzdělávající lékárníky ve Velké Británii) a generální tajemnice PGEU Ilaria Passarani.

Konferenci zakončí bývalý generální ředitel Mezinárodní farmaceutické federace Luc Besançon.

Celá akce bude doprovázena výstavou ve foyer divadla, jejíž hlavní postavou je Leopold Skulski – lékárník, bývalý ministerský předseda polské vlády, politický aktivista a sociální podnikatel aktivně se účastnící profesního a veřejného života na přelomu 19. a 20. století.

V4 PharmFORUM

Součástí lékárnického svátku bude tentokrát také rotující setkání zástupců profesních komor Česka, Maďarska, Polska a Slovenska V4 PharmFORUM, které v roce 2017 vymyslela a etablovala Slovenská lékárnická komora.

Cílem již třetího společného setkání je prohloubit spolupráci mezi těmito zeměmi, konzultovat, společně řešit problémy a hledat nejlepší řešení v oblasti lékárenství.

Vůbec první ročník proběhl na půdě bratislavské Farmaceutické fakulty Univerzity Komenského v březnu 2017, druhý pak letos v únoru v Praze.

V rámci setkání, které se uskuteční také v Divadle Palladium, ale o den později 28. září, přednesou své příspěvky zástupci profesních organizací sdružených zemí Visegrádské skupiny.

President České lékárnické komory PharmDr. Lubomír Chudoba představí situaci na českém lékárenském trhu se zaměřením na ekonomickou situaci lékáren, prezident Slovenské lékárnické komory PharmDr. Ondrej Sukeľ bude prezentovat problém nedostatku léčiv na slovenském trhu a emergentní systém, která byl na Slovensku zaveden za účelem odstranění tohoto problému a úspěšně plní svůj účel.

Výkonný ředitel Maďarské lékárnické komory Dr. Attila Horváth-Sziklai se bude zabývat změnami ve vlastnické struktuře lékáren, kdy od ledna 2017 musejí mít většinový podíl v lékárnách lékárníci, a taktéž fungováním systému kontrol lékárníků.

Sérii přednášek zakončí svou prezentací na téma budoucí vize farmacie a lékárenského trhu Mgr. Michał Byliniak, president Svazu lékárníků EU (PGEU) pro rok 2019 a viceprezident Polské lékárnické komory. Na závěr setkání pak vystoupí všichni hosté v diskusním panelu.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
Sdílet | Vytisknout článek | Diskuze není povolena
apaTÉMATICKÉ SEKCE
» LÉKÁRENSTVÍ U NÁS
» LÉKÁRENSTVÍ VE SVĚTĚ
» RADY, TIPY
» UDÁLOSTI, KOMENTÁŘE
apaNEPŘEHLÉDNĚTE

» Soudní dvůr EU: Německé pevné ceny jsou v rozporu s evropským právem

» Soudní dvůr EU: Pro regulaci lékáren nelze obecně použít demografické kritérium

» Soudní dvůr EU: Státy mohou vyhradit prodej léčiv jen lékárnám

» Soudní dvůr EU: Léčivo bez registrace může být připraveno pouze v lékárně na recept pro konkrétního pacienta

» Soudní dvůr EU: Stejný výrobek nemůže na stejném trhu existovat současně jako zdravotnický prostředek i lék

» Soudní dvůr EU: Lékárny mohou vyrábět léčivé přípravky bez registrace ve velkém

» Soudní dvůr EU: Nařízení o zdravotních tvrzeních platí i při doporučení prostřednictvím lékařů

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.