Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Dopis ministra zdravotnictví členům představenstva ČLnK před XXVIII. Sjezdem delegátů

Vloženo: 01.11.2018, 13:00 | Čteno: 12007×

Dopis ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA členům představenstva profesní organizace před XXVIII. Sjezdem delegátů České lékárnické komory.

Vážení členové představenstva České lékárnické komory,

po důkladném zvážení všech okolností jsem se rozhodl nezúčastnit se vašeho víkendového sjezdu. V posledních měsících pozorně sleduji vývoj uvnitř vaší Komory a silně vnímám posun v komunikaci a přístupu Komory vůči členské základně, spolupracujícím spolkům a zejména regulačním autoritám včetně Ministerstva zdravotnictví a také zákonodárcům. Osobně jsem přesvědčen, že zárukou úspěšného dialogu, který může posunout spoustu věcí kupředu, je konstruktivní dialog a budování dlouhodobého vztahu postaveného na důvěře, nikoliv útoky, dezinformace a štvavé kampaně.

Stále se domnívám, že lékárenství v České republice škodí především roztříštěnost a nevraživost mezi různými zájmovými skupinami, jejichž počet v poslední době roste a drolí tím schopnost lékárenského stavu soustředit se na společné priority. To se dotýká i vztahu lékárenského stavu a regulačních autorit, které jsou zmateny, kdo přesně lékárníky zastupuje. Tvrdí to totiž nejen Komora, ale i nikým nevolení lékárníci a majitelé lékáren zaštiťující se tím, že mluví za lékárníky, aniž by se však Komora od nich veřejně distancovala.

Věřím, že stále je možnost vrátit se k dialogu, naslouchat si a společně tvořit koncepce pozitivně ovlivňující lékárenství a lékovou politiku státu, a budu tedy napjatě očekávat závěry vašeho nadcházejícího sjezdu a způsob další komunikace Komory.

S pozdravem
Adam Vojtěch

V Praze dne 1. listopadu 2018

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.