Jak u nás probíhaly volby – zprávy z brněnské fronty, aneb Dycky Brno! – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Spuštění online systému ověřování léčiv, dopady Brexitu na dostupnost léčiv

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…lékárenství začíná tady!

apaLÉKÁRENSTVÍ U NÁS I VE SVĚTĚ
V této rubrice jsou zařazeny všechny informace a události z oblasti lékárenství, lékárenské péče a farmaprůmyslu jak v ČR, tak zejména ze světa, stejně jako užitečné rady a tipy. Rubrika je dále členěna dle oblasti zaměření (tématické sekce najdete v pravém sloupci). Podrubrika Události, komentáře obsahuje výhradně názory uvedených autorů, které se nemusejí shodovat s názorem redakce portálu APATYKÁŘ®.

Jak u nás probíhaly volby – zprávy z brněnské fronty, aneb Dycky Brno!

Vloženo: 17.03.2019, 07:30 | Čteno: 11020×
Foto: PharmDr. Radka Plisková, MBA

Komentář kolegů lékárníků PharmDr. Radky Pliskové, MBA, PharmDr. Niny Švédové a PharmDr. Miroslava Košky (Lékárny Dr.Max) k právě proběhlým volbám a znovuobnovení Okresního sdružení lékárníků Brno.

Všechno začalo už před několika lety. Proběhlo několik pokusů uspořádat volby pro členy našeho OSL. Setkali jsme se s nezájmem rozhodující části členské základny, a tak nebylo možné ani jednou volby dotáhnout ke zdárnému konci. Na tři roky se naše OSL muselo odmlčet a smířit s tím, že nebude mít svého zástupce ani na okresní úrovni, ani na celorepublikovém sjezdu delegátů.

Když přišla vloni v červnu výzva z ČLnK k oživení nefunkčních OSL, rozhodli jsme se připojit k vlně nově vznikajících okresních sdružení. Stále víc nám chyběla komunikace mezi lékárníky v rámci okresu, nemohli jsme si organizovat vlastní vzdělávací akce, scházel informační zdroj o tom, co se právě děje v ČLnK a osvědčení bylo potřeba vyřizovat až v Praze. Navíc – ve velkém městě je život dost anonymní a bez funkčního OSL jsme se s kolegy stále více odcizovali.

Foto: PharmDr. Nina Švédová

Naše zapálení ještě posílila zkušenost ze Sjezdu delegátů, jehož jsme byli hosty. Měli jsme možnost vidět, jak se rozhoduje o důležitých otázkách českého lékárenství. A kolik lidí se na takových debatách podílí. Uvědomili jsme si, že je škoda, aby tu nemělo zastoupení i největší OSL České republiky.

Zdvižená rukavice

Bylo jasné, že při členské základně necelých 800 členů v téměř 150 lékárnách je klasické volební shromáždění prakticky nerealizovatelné. Rozhodli jsme se tedy pro formu zvláštního volebního shromáždění. S organizací nám pomohla podpora ze strany ČLnK, rady zkušených kolegů, výměna informací. Konzultace telefonické i emailové byly na denním pořádku.

Nechtěli jsme podcenit ani propagaci. Procestovali jsme tedy Brno křížem krážem, lékárnu po lékárně – byla to taková brněnská roadshow. Chtěli jsme znát názor lékárníků na vznik OSL, zjistit jejich zájem. Velice mile nás překvapilo, jak jsou všichni lékárníci vstřícní a velmi pozitivně vnímají celou aktivitu. Jsou prostě rádi, že se toho někdo chopil, a vyjádřili nám svou podporu.

Foto: PharmDr. Miroslav Koška

V lékárnách jsme nabízeli možnost účastnit se voleb, ať už kandidaturou, nebo účastí v jedné z komisí. Zájem o pořádání voleb projevila lékárna se strategickým postavením v centru města a dlouhou otevírací dobou, kde se volby uskutečnily.

Měli jsme velké obavy, že všechno skončí jako v minulých letech a voleb se nezúčastní nadpoloviční většina voličů. Členové našeho OSL ale projevili velký zájem, a díky tomu byly volby po mnoha letech úspěšné. Jsme moc rádi, že máme znovu funkční OSL, které bude plnit svou funkci. Povedlo se také zvolit 16 delegátů, kteří mohou zastupovat naše OSL na Sjezdu delegátů.

Velké poděkování patří všem, kteří se na volbách podíleli, volební komisi, a v neposlední řadě také voličům, kteří přišli podpořit své kolegy a není jim lhostejné dění v ČLnK. To, v co mnozí ani nedoufali, se stalo skutečností. Dycky Brno!

Autoři:
PharmDr. Radka Plisková
PharmDr. Nina Švédová
PharmDr. Miroslav Koška
ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.